1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Özel Kurslar Uzaktan Eğitim Verebilir

Özel Kurslar Uzaktan Eğitim Verebilir

  • GİRİŞ: 20.03.2020
  • +
  • Aa
  • -

ÖZEL KURSLAR UZAKTAN EĞİTİM VEREBİLİR

 MEB, Covid-19 tedbirleri kapsamında ilkokul, ortaokul, lise ve örgün eğitim kapsamındaki yüz yüze eğitim veren kursların faaliyetlerine ara vermek zorunda kaldı.

5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanununa kapsamında yürürlükte olan Özel Öğretim Kurumları Standartlar Yönergesine göre Özel Kurslar Uzaktan Eğitim merkezi açabilecek ve program türlerine göre ilkokul ortaokul, lise ve mezun öğrencileri kayıt edebilecektir. Hali hazırda ülke genelindeki tüm kurslar (İstanbul ilinde 2000‘e yakın muhtelif kurs) Covid-19 tedbirleri kapsamında kapalıdır. Aralarında firmamızın danışmanlığında açılan kursunda bulunduğu 13 uzaktan eğitim merkezi öğrencilerine uzaktan eğitim vermeye devam etmektedir.

 Özel Öğretim Kurumları Standartlar Yönergesine göre Uzaktan öğretim yapan kurslarda bulunması gereken bölümler arasında Müdür odası, Yayın odası, Arşiv ve dosya odası, Tuvalet ve lavaboların bulunması yeterlidir.

Gerçek ve tüzel kişiler mevcut kurumlarını uzaktan eğitim merkezine dönüştürebilme imkânları yanında yeni kurumda açabilmektedir.