1. Ana Sayfa
  2. Kurum açmak istiyorum

Kurum açmak istiyorum

Kurum açmak istiyorum
  • +
  • Aa
  • -

Kurum açarken yaşanan zorluklar

Açmak istediğiniz kurumun bina içi ve çevresinin MEB standartlarına uygun olması gerekmektedir. Bakanlık bu konudaki yönetmeliğinde açılacak her kurum için binanın dışı ve iç yapısı ile ilgili standartları belirlemiştir.

Divan olarak yapacaklarımız

Öncelikle uzmanlarımız tarafından yapılacak inceleme sonucunda kurum açmak istediğiniz binanın mevzuata uygun olup olmadığı veya uygun hale getirmek için neler yapılabileceği konusunda kapsamlı bir rapor hazırlayıp size sunuyoruz.

İtfaiye raporu ile ilgili yaşanan zorluklar

Kurum açmak istediğiniz binanın yangın önlemleri ile alakalı itfaiye raporu almanız gerekmektedir. Bu konuda da ilgili yönetmelikler gereği yapılması gereken bir takım önlemler mevcuttur.

Divan olarak yapacaklarımız

Kurum açacağınız binanın MEB standartları gibi İtfaiye Müdürlüğü açısından da belli standartları mevcuttur. Bu konuda da uzmanlarımızın yapacağı inceleme sonucunda yangın önlemleri açısından neler yapılması gerektiğini size bir rapor halinde sunulacaktır. Ayrıca talep etmeniz halinde yangın önlemleri ile ilgili yapılacak tadilat işlemleri için de firmamız tarafından size ayrıca teklif verilecektir.

Müteşebbis açısından yaşanan zorluklar

Açmak istediğiniz kurum her ne olursa olsun(İlkokul, Lise, Kişisel Gelişim Kursu, Anaokulu vs.) her biri için benzer standartlar belirlenmiştir. Bu noktada girişimci için en önemli zorluklardan biri de sürecin resmi takibidir. Çünkü açılış dosyasının hazırlanma aşamasında birden çok devlet kurumu ile irtibat kurmak ve belgeler hazırlamak gerekmektedir(İlgili Belediyeler, İtfaiye, Halk Sağlığı Müdürlüğü vs).

Divan olarak yapacaklarımız

Divan MEB Danışmanlıkla yapacağınız sözleşme sonrası sizden alacağımız sınırları çizilmiş vekaletname ile bütün bu süreci sizin adınıza biz yürütüyor ve gelişmelerden sürekli sizi haberdar ederek bilgilendiriyoruz.


Uzmanımızdan ücretsiz randevu için tıklayın!