1. Ana Sayfa
  2. Hukuk hizmeti almak istiyorum
  3. Kapatma Cezası Aldım

Kapatma Cezası Aldım

Kapatma Cezası Aldım
  • +
  • Aa
  • -

Özel öğretim kurumları açıldıktan sonra bazı hallerde ruhsat iptali ile karşılaşmaktadır. Ruhsat iptali kurumun açılış ve faaliyet izninin iptalidir.

Kurumunuz etüt merkezi faaliyeti yürütüldüğü ileri sürülüp kapattılar mı?

Kurumunuzun açıldıktan aylar sonra öğrenci almadığını ispatlayan müfettişler kurumun faaliyete başlamadığını iddia ederek kapatma mı talep etti?

Yabancı ortağınız olduğu için kapatma tehdidi altında mısınız?

Kuruma özel ders verildiği, liselere girişe hazırlık kapsamında eğitim verildiği şikayeti üzerine soruşturma açıldı ve kapatma cezası mı aldınız?

Yabancı dil kursu olmanıza rağmen üniversite hazırlık dersleri verildiği gerekçesiyle mi kapatıldınız?

Ruhsat almak üzere olduğunuzu düşünerek eğitime başladınız, size ceza kesildi ancak iki gün sonra ruhsatınız geldi. Bu durumda cezayı ödeyecek misiniz?

Ruhsatınız iptal edildi. Kurumunuzu mühürlediler. Kuruma giremiyorsunuz. Kapıdaki mührü nasıl ve ne zaman sökebileceksiniz? 

Yukarıda sayılan nedenler gibi birçok kapatma yaptırımlı uygulamalar mevcuttur. Her kapatma cezası hukuka uygun değildir. MEB özel öğretim kurumlarına karşı müsamahalı olmadığı müddetçe hatta önyargılı olduğu sürece keyfi kapatmalarla karşılaşacağız. Bu durumda profesyonel destek almanız ve tüm idari-hukuki yollara başvurmanız sizin lehinize olacaktır.

DİVAN MEB DANIŞMANLIK OLARAK NELER YAPABİLİRİZ?

DİVAN MEB DANIŞMANLIK, kurumun kapatılması halinde öncelikle hukuki yollara başvurarak özellikle öğrencilerin mağdur edilmemesi için gerekli tedbirleri alarak işe başlar.

DİVAN MEB DANIŞMANLIK, ruhsat iptaline gidilen süreçte kararı veren idarenin hukuka aykırı eylemlerini ortaya sererek eş zamanlı olarak idare mahkemesinde dava açar ve İdari Yargılama Usulü Kanunu (İYUK) madde 11 kapsamında idareye başvurur.

DİVAN MEB DANIŞMANLIK avukatları tarafından idare mahkemesinde davalar yürütmeyi durdurma talepli ve duruşmalı açılır. Yürütmeyi durdurma kararının alınması, kurumun mühürlenmesini ve kapatma ile ilgili yükümlülüklerinizi yerine getirmenizi önler.

DİVAN MEB DANIŞMANLIK, açılmış dava dosyasına sunulması gereken dilekçeleri, talepleri ve MEB evrakının hızlıca dosyaya konulmasını sağlayarak davanın lehinize ilerlemesi işlemlerini takip eder.


MEB müfredat danışmanımızdan ücretsiz randevu için tıklayın!