1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. İHA Kursu mu Açmak İstiyorsunuz?

İHA Kursu mu Açmak İstiyorsunuz?

  • GİRİŞ: 08.12.2020
  • +
  • Aa
  • -

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü yaptığı duyuru ile insansız hava araçları için pilot yetiştirme kursları için gerekli şartları açıkladı. Buna göre:

Bilindiği üzere, Genel Müdürlüğümüzce yetkilendirilmiş İHA eğitim kuruluşları (üniversiteler hariç) İnsansız Hava Aracı Sistemleri Talimatı (SHT-İHA) kapsamında  5.7.2021 tarihine kadar Milli Eğitim Bakanlığından "özel İHA pilotu yetiştirme kursu açma izni" almak zorundadırlar.

Genel Müdürlüğümüzce yetkilendirilecek eğitim kuruluşlarından bahse konu kurs açma izni istenecek, hali hazırda yetkilendirilmiş eğitim kuruluşları ise 5.7.2021 tarihine kadar bu kurs açma iznini Genel Müdürlüğümüze ibraz etmeleri gerekmektedir. 

Ayrıca eğitim kuruluşlarının kurs izinlerinde  "özel İHA pilotu kurs açma izni"nin açıkça ifade edilmesi gerekmektedir. Özel İHA pilotu kurs açma izni yerine alınacak havacılık kurs merkezi, havacılık eğitim merkezi ve özel pilot yetiştirme kursu vb. izinlerin Genel Müdürlüğümüzce bir geçerliliği bulunmayacaktır.

Divan MEB Danışmanlık olarak MEB`in 5580 sayılı kanunda belirtilen özel öğretim kurumları standartları gereğince açılmasını istediği İHA pilotu yetiştirme kurslarını, resmi, hızlı ve profesyonel bir şekilde uygun fiyatlarla açma hizmeti veriyoruz.